Porady dla seniora - co zabrać do domu spokojnej starości ?

Wielu seniorów błędnie interpretuje dom spokojnej starości jako miejsce zbliżone do szpitala. Nic z tych rzeczy. Głównym zadaniem domu spokojnej starości jest sprawienie, aby każdy senior mógł cieszyć się jak największym komfortem tak, aby czuć się jak u siebie. Stąd pytanie – co warto zabrać ze sobą? No cóż, w zasadzie nie ma szczególnych ograniczeń, ponieważ to indywidualna kwestia każdego seniora, aby zabrać ze sobą coś, co sprawi największą radość, a także będzie najbardziej funkcjonalne.

Oczywiście środki higieny osobistej, a także ręczniki zapewnia dom spokojnej starości, jednak każdy z nas czuje się lepiej, gdy używa swoich ręczników. To całkowicie normalne. Podobnie sprawy mają się z pościelą, jeśli zależy nam na naszej ulubionej pościeli, pod którą śpi nam się najlepiej – również powinniśmy zabrać ją ze sobą. Z rzeczy obowiązkowych – na pewno piżama, szlafrok i klapki. Z rzeczy praktycznych, warto zabrać ze sobą ulubiony kubek czy filiżankę. W końcu mamy się czuć jak w domu.

Co z rzeczy mniej praktycznych? Tutaj mamy miejsce na wszystkie te przedmioty, które sprawią nam radość. Ulubione książki, figurki, zdjęcia. Wszystko co zawsze lubimy mieć przy sobie. Lubimy rysować? A więc zabierzmy wszystkie potrzebne przybory. Kiedy się skończą, pracownicy ośrodka z całą pewnością pomogą nam uzupełnić zapasy. Pasja muzyczna i umiejętność gry na gitarze? Na instrument zawsze znajdzie się miejsce. Podobnie z elektroniką w przypadku nowoczesnych seniorów. Laptop, tablet i telefon komórkowy to rzeczy które możemy zabrać ze sobą.

A co z większymi rzeczami takimi jak meble? No cóż, tutaj musimy pamiętać, że dom spokojnej starości może nam zagwarantować ograniczoną przestrzeń. Raczej nie będzie możliwe zgromadzenie tam wszystkich mebli z domu. Ale ulubiony fotel, na którym lubimy się rozsiąść wieczorem? Oczywiście tak! Pracownicy ośrodka w miarę możliwością pomogą również w transporcie. I to w zasadzie wszystko do tematu najpotrzebniejszych rzeczy. Jak zatem widać – to my w dużej mierze decydujemy o tym, co chcemy zabrać ze sobą.

Źródło: DomiSenior.pl
2017-04-18 15:02 221 porady, senior

Inne artykuły

Jakie badania robić po 60-tym roku życia ?

Jakie badania robić po 60-tym roku życia ?

Zdrowie seniora

W dobie nowoczesnej medycyny oraz większej świadomości ogólnej dotyczącej zdrowia, osoba 60-letnia zdecydowanie nie może być uznawana za osobę starszą. Granica staroś

Porady dla seniora - co zabrać do domu spokojnej starości ?

Porady dla seniora - co zabrać do domu spokojnej starości ?

Dział seniora

Wielu seniorów błędnie interpretuje dom spokojnej starości jako miejsce zbliżone do szpitala. Nic z tych rzeczy. Głównym zadaniem domu spokojnej starości jest sprawienie, aby każdy senior mó