Dom seniora - plusy, które przemawiają za nimi!

Jeszcze do niedawna, trwała bardzo zażarta batalia na temat oddawania seniorów do domu spokojnej starości. Wytykano złe warunki takich ośrodków, a także orzekano, że jest to zło moralne. Na szczęście, takie przekonania powoli przemijają. Coraz więcej osób przekonuje się do zalet takiego rozwiązania. Przede wszystkim, należy sobie uświadomić, że dom spokojnej starości to miejsce, w którym senior ma się czuć bezpiecznie, komfortowo i szczęśliwie. Co robią domy starości aby spełnić ten cel?

Najważniejszym aspektem jest wykwalifikowana kadra, która w każdej sytuacji jest w stanie szybko pomóc seniorowi. Co więcej, osoba otrzymuje całodobową opiekę medyczną. W ośrodkach dyżury pełnią lekarze, często specjaliści. Warto do tego również dodać obecność terapeutów i dietetyków, którzy dbają o zdrowe odżywianie i odpowiedni poziom aktywności fizycznej rezydentów ośrodka. To gwarancja bezpieczeństwa i świetnej opieki, pod którą znajdzie się senior.

Kolejny ważny atut domu spokojnej starości to rozwiązany problem samotności. Czy może być coś gorszego od kolejnych dni spędzanych w domu samotnie? Na taki los, skazanych jest wielu seniorów w Polsce. Dom spokojnej starości gwarantuje towarzystwo innych osób w podobnym wieku i z podobnymi problemami. Są to osoby, z którymi można dzielić wspólne pasje i zainteresowania, a także zwyczajnie cieszyć się życiem.

Plus, który warto wymienić to także prywatność. Większość domów spokojnej starości gwarantuje jednoosobowe pokoje, które możemy urządzić tak, aby czuć się jak w domu. Nie mylmy zatem takiego ośrodka ze szpitalem, gdzie na jednej sali leży kilku chorych. To błędne myślenie. Jak sama nazwa wskazuje, dom spokojnej starości ma być dla nas miejscem przytulnym, domowym.

Na koniec – rozrywka. Seniorzy mogą liczyć na wiele atrakcji i wydarzeń, które pozwolą cieszyć się pełnią życia. Wydarzenia te są dostosowywane do zainteresowań rezydentów ośrodka. Jedno jest pewne, w takim miejscu, seniorowi z całą pewnością nie grozi monotonia i nuda.

Źródło: DomiSenior.pl
2017-04-18 14:59 227 dom seniora, dom spokojnej starości

Inne artykuły

Porady dla seniora - co zabrać do domu spokojnej starości ?

Porady dla seniora - co zabrać do domu spokojnej starości ?

Dział seniora

Wielu seniorów błędnie interpretuje dom spokojnej starości jako miejsce zbliżone do szpitala. Nic z tych rzeczy. Głównym zadaniem domu spokojnej starości jest sprawienie, aby każdy senior mó

Dom seniora - plusy, które przemawiają za nimi!

Dom seniora - plusy, które przemawiają za nimi!

Porady dla rodzin

Jeszcze do niedawna, trwała bardzo zażarta batalia na temat oddawania seniorów do domu spokojnej starości. Wytykano złe warunki takich ośrodków, a także orzekano, że jest to zło moralne. Na